Site Logotype
Aktualności

Tajemnice Cery Naczyniowej

Co możesz zrobić, gdy twoja skóra jest wrażliwa, rumieni się i żaden korektor nie jest w stanie przykryć “pajączków” czy czerwonego nosa? Jeśli dotyka Cię taki problem… sprawdź co radzi nasz kosmetolog!

Skóra naczyniowa wymaga specjalnego traktowania. Pewnie dawna już to odkryłaś? Prawda?
Najczęściej rozszerzonym naczyniom i rumieniowi towarzyszy wybitna nadwrażliwość skóry.
Posiadaczki cery naczyniowej często są zagubione w gąszczu internetowych “złotych porad”.
Wypróbowały już niemal wszystkie reklamowane w TV kremy, które nie tylko nie pomogły ale często wręcz powiększyły problem. Jeśli jesteś zainteresowana poznaniem prawdziwych potrzeb swojej cery naczyniowej, to zapraszam do lektury. Poznasz rozwiązanie wielu swoich codziennych problemów.

Czego potrzebuje cera naczyniowa?
KROK 1 – Poznaj swój rodzaj cery naczyniowej!

Pierwszym krokiem w pielęgnacji cery naczyniowej jest ustalenie z jakim konkretnie rodzajem cery naczyniowej się zmagasz. No tak – pomyślisz może, że cera naczyniowa, to po prostu cera naczyniowa?!
Niestety sprawa nie jest aż tak prosta.
Dla ułatwienia przygotowałam schemat, który pomoże Ci odnaleźć swój rodzaj skóry.

rodzaje-cery-naczyniowej
RODZAJE CERY NACZYNIOWEJ

Czy odnalazłaś na schemacie swoją skórę?
Mam nadzieję, że tak. Świadomość rodzaju skóry i jej problemów jest pierwszym i najważniejszym krokiem do zrozumienia jej potrzeb, po to aby rozwiązać problemy. Jeśli nadal masz wątpliwości, to umów się na Kompleksową diagnostykę wraz z komputerową analizą skóry. Podczas takiej wizyty pomogę Ci dokładnie poznać potrzeby skóry, po to abyś mogą cieszyć się zdrową, piękną i bezproblemową skórą – nawet bez makijażu.

Czego potrzebuje cera naczyniowa?
KROK 2 – Dobierz idealny sposób na oczyszczanie!

Podstawą pielęgnacji każdej skóry (a szczególnie naczyniowej) jest prawidłowo wykonany demakijaż. Prawidłowo, w tym przypadku cery naczyniowej oznacza, że będzie on wykonywany preparatami, które w 100% dopasowane są dla Ciebie.

Demakijaż dla cery naczyniowej no.3

Jeśli rozpoznałaś u siebie cerę naczyniową no.3, to jesteś szczęściarą. Jest to najprostsza w pielęgnacji cera naczyniowa. Do demakijażu możesz używać zarówno żelu do cery wrażliwej, mleczka czy płynu micelarnego do cery wrażliwej. Ważne jest abyś dokładnie zmyła pozostałości makijażu i użyła toniku, jeśli wcześniej użyłaś wody. Tonik możesz pominąć, jeśli używasz płynu micelarnego. Pamiętaj także żeby unikać intensywnego pocierania skóry wacikiem czy ręcznikiem – traktuj ją delikatnie.

Demakijaż dla cery naczyniowej no.2

Cera naczyniowa no.2 wymaga trochę innego demakijażu. W tym przypadku lepiej nie używać mleczka a wybrać płyn micelarny ewentualnie żel do cery naczyniowej + koniecznie tonik na zakończenie. Jeśli Twoja skóra mocno się “świeci” w ciągu dnia, to warto zaopatrzyć się w tonik o obniżonym pH. Z pewnością kupisz taki u swojej kosmetolog.

Demakijaż dla cery naczyniowej no.1

W przypadku cery naczyniowej no.1 najlepszym rozwiązaniem jest mleczko do cery wrażliwej, które świetnie oczyści skórę i dodatkowo uzupełni brakujące ceramidy i zostawi trochę lipidów, czyli tłuszczy. Plus koniecznie zastosuj tonik (do cery wrażliwej – bez dodatku alkoholu). Jeśli zmywasz skórę wacikami nasączonymi mleczkiem i masz uczucie “niedomytej” skóry, to spróbuj innej metody demakijażu:
– Wylej sporą ilość mleczka na swoje dłonie, masuj kolistymi ruchami aż zobaczysz, że zmienia kolor na beżowy.
– Następnie zmyj mleczko wodą.
– Ponów aplikację i na koniec przetrzyj delikatnie skórę wacikiem nasączonym tonikiem, żeby mieć pewność, że Twoja skóra jest czysta.
-Gwarantuję efekt świeżej i umytej skóry!
Pamiętaj o oczywistej sprawie: demakijaż powinno się wykonywać dwa razy dziennie – rano i wieczorem.
Poranne oczyszczenie: przygotowuje skórę do aplikacji kremu, wieczorne: ukoi ją i usunie zanieczyszczenia, które zbierałaś w ciągu dnia.

Dodatkowe zalecenia dla każdej cery naczyniowej

Raz w tygodniu stosuj peeling enzymatyczny, przeznaczony do skóry naczyniowej. Taki szybki zabieg w domowym zaciszu zmiękczy Twój naskórek i spowoduje głębszą penetrację składników aktywnych z kremów. Klientki często pytają, czy mogą stosować peelingi drobnoziarniste? Nie ma takiej potrzeby.
Enzymy, które są zawarte w peelingu enzymatycznym doskonale rozpuszczają połączenia między korneocytami (czyli martwymi komórkami naskórka) powodując ich usunięcie.
Efekt jest więc taki sam, bez niepotrzebnego podrażniania wrażliwej cery naczyniowej.

Czego potrzebuje cera naczyniowa?
KROK 3 – Dobierz idealny kosmetyk!

Przede wszystkim powinnaś zwrócić uwagę na skład kosmetyku. Najbezpieczniej jest wybrać kosmeceutyki, których składniki są przebadane i bezpieczne. Takich preparatów niestety nie kupisz w drogerii czy supermarkecie.

Kremy do cery naczyniowej powinny zawierać masę składników aktywnych. Dla przykładu:

  • rutynę,
  • witaminę C,
  • wit K,
  • arnikę,
  • eskulinę
  • oraz wyciągi roślinne, np z oczaru wirginijskiego.

Wszystkie te składniki obkurczają naczynia krwionośne i wzmacniają ściany naczyń, dzięki czemu rumień staje się mniej widoczny, a cera wygląda na zdrowszą.

Dodatkowe zalecenia dla cery naczyniowej no.1:
  • wybieraj kremy o konsystencji odżywczej, na bazie naturalnych olejów – unikaj olejów mineralnych, wazeliny, parafiny – zabezpieczą Twoją nadwrażliwą skórę przed wpływem środowiska
  • stosuj aktywne serumy specjalnie dedykowane do cery z rumieńcem i bez bariery hydrolipidowej
Dodatkowe zalecenia dla cery naczyniowej no.2:
  • wybieraj kremy na dzień o lżejszej konsystencji (nawilżające) i niekomedogenne, które nie będą zatykać porów,
  • na noc stosuj preparaty profesjonalne z zawartością np. kwasu azelainowego.

[idea]Jeśli zależy Ci na pięknej i zdrowej skórze i chcesz mieć pewność, że jak dobrze o nią dbać w domu – umów się na komputerową analizę skóry.[/idea]

Czego potrzebuje cera naczyniowa?
KROK 4 – Znajdź profesjonalne wsparcie!

Wiem, że nie każda z Was wie jak samodzielnie zadbać o potrzeby swojej skóry naczyniowej.
Jeśli rozpoznałaś u siebie cerę naczyniową no.3, to przy zachowaniu systematycznej i dotrze dobranej pielęgnacji domowej możesz o kilka lat opóźnić rozwój problemów naczyniowych. Ale jeżeli zdiagnozowałaś cerę naczyniową no. 1 lub 2, to będziesz potrzebowała profesjonalnego wsparcia. Tu polecam znalezienie swojego kosmetologa. W swojej praktyce kosmetologicznej widzę jak wiele różnych problemów może sprawiać cera naczyniowa i wierz mi, że samodzielne poradzenie sobie w domu jest praktycznie niemożliwe dla osób bez wykształcenia kierunkowego.
Już sama diagnoza indywidualnych potrzeb skóry jest skomplikowana a co dopiero opracowanie remedium na widoczne problemy. Pamiętaj, że początkowy rumień i teleangiektazje (poszerzone naczynka, popularnie zwane “pajączkami”) są początkowym objawem rozwoju trądziku różowatego. Aby nie dopuścić do rozwoju tej choroby, oprócz pielęgnacji domowej opisanej powyżej, warto korzystać z zabiegów medestetycznych.

Dla przykładu cera naczyniowa no. 1 :

Dla przykładu cera naczyniowa no. 2:

  • RED STOP zabieg dla cery naczyniowej
  • AzAc Peel – peeling dla cery naczyniowej z tendencją do niedoskonałości

Rozwijająca się w bardzo szybkim tempie kosmetologia dysponuje szerokim wachlarzem usług – od zabiegów czysto pielęgnacyjnych, po zabiegi laserowe.

W Instytucie Pięknego Ciała przykładamy wielką wagę do indywidualnego doboru terapii zabiegowych.

Dlaczego?
Takie działanie gwarantuje największą efektywność leczenia i satysfakcję klienta.
W niektórych przypadkach potrzebne jest synergistyczne działanie zarówno laseroterapii (najbardziej efektywny w przypadku rumienia i drobnych naczyń krwionośnych) oraz radiotermolizy (zabieg przeznaczony do obkurczania i koagulowania pojedynczych naczyń).
Ponadto ważne jest systematyczne wykonywanie profesjonalnych zabiegów pielęgnacyjnych.
Poprawiają one nawilżenie i ogólną kondycję twojej skóry a tym samym zredukują skłonność do podrażnień i powstawania nowych pajączków.
Sprawdź dostępne zabiegi: Strefa Twarzy


Podsumowując, jeśli masz cerę naczyniową, to pamiętaj, iż wymaga ona specjalnej troski z twojej strony.

Sprawdź także czy nie popełniasz podstawowych 5 błędów w pielęgnacji cery naczyniowej.


Jeśli poszukujesz profesjonalnego wsparcia w pielęgnacji cery naczyniowej, to skorzystaj z mojej wiedzy i wieloletniego doświadczenia zawodowego.


Autorka wpisu:

mgr Joanna Biernacka
kosmetolog bioestetyczny
ekspert laseroterapii

Udostępnij