Site Logotype
Na ciało

Depilacja woskiem

Depilacja woskiem – szybki i niezawodny sposób na gładką skórę bez zbędnego owłosienia

Dla kogo jest depilacja woskiem?

Depilacja woskiem jest zabiegiem dla każdej osoby, której przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu nadmierne owłosienie. Jest to zabieg przeznaczony dla każdego typu włosów, bez względu na kolor, gęstość czy strukturę włosa.

Jak przygotować się do depilacji woskiem?

Zadbaj o odpowiednią długość włosa!

Aby sprawnie i skutecznie przeprowadzić zabieg depilacji woskiem twoje owłosienie powinno mieć długość od 0,5 cm do 1 cm. Krótsze lub dłuższe włoski mogą sprawić, że depilacja woskiem będzie nieskuteczna (zbyt krótkie włoski) lub wyjątkowo bolesna (włosy zbyt długie). Taką długość włoski osiągają mniej więcej w ciągu 14 dni od golenia. Dłuższe włoski niż 1 cm możesz spokojnie przyciąć nożyczkami i będziesz idealnie przygotowana do depilacji woskiem.
Pamiętaj, że kosmetyczka może odmówić wykonania zabiegu depilacji woskiem jeśli twoje owłosienie będzie nieodpowiedniej długości.

Zadbaj o jakość swojej skóry!

Pamiętaj, że przesuszona, podrażniona skóra w miejscu depilacji jest skłonna do zaczerwienienia a nawet powstania drobnych ran. Dlatego kilka dni przed planowaną depilacją odpowiednie nawilżanie i pielęgnację skóry. Dzień przed depilacją wykonaj peeling – dzięki temu usuniesz martwy naskórek a twoje włoski będą łatwiejsze do usunięcia.

Tego nie rób w dniu depilacji!

Twoja skóra przed depilacją powinna być umyta. Nie smaruj obszaru zabiegowego żadnym preparatem pielęgnacyjnym (balsam, oliwka, krem).W przypadku depilacji twarzy – przyjdź na zabieg bez makijażu. W dniu depilacji woskiem nie korzystaj z sauny czy solarium.

depilacja_woskiem

Jak przebiega depilacja woskiem?

Przed wykonanie zabiegu kosmetyczka oglądnie twoją skórę i włoski, żeby ocenić czy nie ma przeciwwskazań do depilacji. Następnie przygotuje odpowiednio skórę do aplikacji wosku. W kolejnym kroku wykona depilację. Metodę dobierze do obszaru i rodzaju włosa. Zabieg może być wykonany podgrzanym woskiem bezpaskowym lub aplikowanym z rolki i usuwanym za pomocą paska fizelinowego. Na koniec zaaplikuje na wydepilowany obszar substancje łagodzącą.

Czy depilacja woskiem boli?

Generalnie jest to zabieg nieprzyjemny. Dla zdecydowanej większości osób dyskomfort związany z usuwaniem włosków jest do zaakceptowania. Pamiętaj, że na odczucia będzie miało wpływ twoje przygotowanie do zabiegu.

Przeciwwskazania do depilacji woskiem

  • przesuszona, podrażniona skóra w miejscu zabiegowym
  • zmiany chorobowe na skórze: rany, zadrapania, stany ropne, stany zapalne, oparzenie po opalaniu
  • aktywne choroby: cukrzyca, łuszczyca, epilepsja, słaba krzepliwość krwi
  • skóra naczyniowa: liczne poszerzone naczynka w miejscu zabiegowym, żylaki lub stany przedżylakowe, zapalenie żył

Kosmetyczka może odmówić wykonania zabiegu depilacji woskiem, jeśli stwierdzi przeciwwskazania  lub będziesz niewłaściwie przygotowana do zabiegu.

Jeśli marzysz o trwałej depilacji, to koniecznie sprawdź naszą Depilację Laserową

Udostępnij