Site Logotype
Aktualności

Oczyszczanie i infuzja wodorowa – nowy sposób na czystą i zdrową skórę!

Jeśli śledzisz nowinki urodowe, to pewnie słyszałaś już nie raz o terapii tlenem. Infuzja tlenowa, to bardzo popularny zabieg odświeżający skórę, który od kilku lat można wykonać w dobrych gabinetach kosmetologicznych. A czy wiesz, że obecnie absolutnym światowym hitem jest terapia wodorowa? Oczyszczanie skóry i infuzja wodorowa, to najbardziej pożądane zabiegi pielęgnacyjne na świecie!
Okazało się, wodór ma dużo silniejsze i bardziej spektakularne oddziaływanie na naszą skórę niż dotychczas wykorzystywany tlen! Właściwości biochemiczne wodoru, łatwość jego przenikania przez barierę skórno-naskórkową czynią go nr 1 w nowoczesnym oczyszczaniu i pielęgnacji skóry. Terapia wodorem jest dobra dla każdego rodzaju skóry, bez względu na wiek i rodzaj cery? Tak – jeden zabieg okazuje się być skutecznych zarówno dla cery tłustej, łojotokowej, wrażliwej, odwodnionej czy nadmiernie przesuszonej.
Zaintrygowana? Jeśli zastanawiasz się jak to jest możliwe, to zapraszam do dalszej lektury.

OCZYSZCZANIE_WODOROWE

Jak wygląda terapia wodorem w praktyce?

W zabiegach kosmetologicznych wykorzystujemy wodę wysyconą wodorem.
Według światowych badań i doniesień jest to najbardziej niezwykła woda o działaniu antyoksydacyjnym. Woda o podwyższonej zawartości wodoru, wg biologów, jest najlepszym naturalnym przeciwutleniaczem.
Najważniejszą jej właściwością jest wysoka zdolność wiązania wolnych rodników i tym samym eliminowanie ich z naszego organizmu.
Wodór jest pierwiastkiem o symbolu H i liczbie atomowej 1. W całym wszechświecie i w każdym organizmie odgrywa najważniejszą rolę i posiada bardzo wysoką energię.
Woda wodorowa zyskała swoją popularność dzięki szczegółowym badaniom jej właściwości. Okazało się, że skutecznie redukuje aktywność wolnych rodników i może stosowana jako woda pitna oraz w terapiach leczniczych, odmładzających, odchudzających i dla sportowców.

Zalety wody wodorowej w kosmetologii:

 • usuwa wolne rodniki
 • zasila komórki energią
 • wzmacnia odporność skóry
 • wspomaga usuwanie toksyn

Wolne rodniki – czym są i jak wpływają na nasz organizm?

Wolne rodniki posiadają jeden niesparowany elektron co czyni je pewnym rodzajem toksyn. Wolne rodniki pozyskują /”kradną”/ dodatkowy elektron ze zdrowych molekuł. Proces ten uruchamia reakcję łańcuchową, zwiększa się ilość niezrównoważonych, niezdrowych molekuł co wywołuje w naszym organizmie stres oksydacyjny. A ten z kolei jest przyczyną starzenia się skóry i wielu chorób.
Woda wodorowa posiada doskonały potencjał zwalczania wolnych rodników i tym samym stresu oksydacyjnego.
Naukowcy uważają, że woda wodorowa jest skuteczniejsza od syntetycznych witamin o właściwościach antyoksydacyjnych. Wodór jest bardzo małym pierwiastkiem i z łatwością penetruje błonę komórkową docierając w głąb skóry do naszych mitochondriów. „Doenergetyzowane” mitochondria produkują więcej energii /ATP/, w efekcie skóra jest młodsza, lepiej nawilżona, ma zdrowszy koloryt.

Zastanawiasz się co to jest stres oksydacyjny?

Stres oksydacyjny powstaje w wyniku zakłócenia bilansu wolnych rodników i antyoksydantów prowadzącego do wytworzenia rodników hydroksylowych powodujących nieodwracalne uszkodzenia w cząsteczkach komórek.
Stres oksydacyjny jest znany jako przyczyna wielu chorób i ma różny wpływ na organizm w zależności od czynników genetycznych. Jeżeli czujesz się gorzej niż zwykle – przyczyną może być właśnie stres oksydacyjny. Powinnaś wzmocnić swój antyoksydacyjny system obronny, aby mógł skutecznie zneutralizować nadmiar wolnych rodników. Możesz wzmocnić działanie antyoksydantów wewnątrz komórek wzbogacając dietę żywnością bogatą w antyoksydanty, prowadząc zdrowszy tryb życia i używając wodoru chociażby dzięki zabiegom wodorowego oczyszczania skóry.

Dla kogo przeznaczone są zabiegi z użyciem wody wodorowej?

Dla wszystkich typów cery, w każdym wieku. Oczywiście po wykluczeniu przeciwwskazań.
Zabieg może być wykonany na twarz, dekolt, szyję, plecy czy dłonie.
Może być stosowany także na skórę głowy w przypadku łupieżu i do stymulacji mieszków włosowych w przypadku wypadania włosów (masaż strumieniem wody pobudzający cyrkulacje).
Zabieg można wykonywać przez cały rok, także latem. Bezpośrednio po zabiegu stosujemy ampułki ze skoncentrowanymi substancjami aktywnymi, maskę czy możemy przeprowadzić zabieg liftingujący na innych aparatach medycznych, poprawiając w znacznym stopniu jego skuteczność.
Zabiegu nie wykonujemy w przypadku występowania ropnych stanów zapalnych skóry oraz ran czy innych chorób skóry.

Kto powinien wykonać zabieg oczyszczania wodorowego?

Zabieg oczyszczania wodorowego będzie idealny dla skóry, która:

 • potrzebuje wykonania eksfoliacji, czyli złuszczenia naskórka
 •  potrzebuje redukcji drobnych zmarszczek
 • jest wrażliwa, naczyniowa czy alergiczna
 • jest szara, ziemista, zmęczona
 • jest cerą suchą, odwodnioną, łuszczącą się.

Dodatkowo warto dodać, że zabieg z użyciem wody wodorowej ten jest idealny dla osób żyjących w stresie, mających dużo spraw i zadań na swojej głowie.

Jakie efekty zobaczysz i poczujesz po zabiegu wodą wodorową?

 • rozjaśnienie i rozświetlenie skóry
 • zwiększenie nawilżenia i napięcia skóry
 • działanie antyoksydacyjne: lepsze samopoczucie, dzięki eliminacji wolnych rodników.

Jakie jest pozytywne działanie wody wodorowej na organizm?

Podsumowując działanie wodoru na naszą skórę i cały organizm pragnę podkreślić raz jeszcze dlaczego warto regularnie korzystać z zabiegów z udziałem wody wodorowej:

 • to skuteczny antyoksydant – dzięki temu, że neutralizuje wolne rodniki, zapobiega rozwojowi wielu chorób (np. miażdżycy, choroby Parkinsona) i ogranicza tym samym stres oksydacyjny,
  – ma korzystny wpływ na homeostazę /równowagę/ organizmu – usuwając toksyny, przyczynia się do zachowania równowagi w organizmie i tym samym jego prawidłowego funkcjonowania, np.: zwiększa siły organizmu do walki z infekcjami
 •  wykazuje działanie przeciwstarzeniowe – ma to związek z usuwaniem wolnych rodników, dzięki czemu procesy starzenia się zostają spowolnione a organizm ma więcej energii na inne ważne procesy.

[idea]Jeśli zainteresował Cię temat zabiegów z użyciem wody wodorowej – to zapraszamy na zabieg wodorowego oczyszczania skóry.

Przyjemny, skuteczny i bezbolesny sposób na piękną i zdrową skórę.[/idea]

Autorka tekstu:
mgr Joanna Biernacka
kosmetolog bioestetyczny
promotorka zdrowego stylu życia

Udostępnij