Site Logotype
Na twarz

Kompleksowa diagnostyka skóry i Beauty Plan

Kompleksowa diagnostyka skóry, to pierwszy krok w kierunku zdrowej i młodej skóry.

Dzięki niej dokładnie poznasz stan swojej skóry.

Zrozumiesz jak funkcjonuje i czego potrzebuje aby działać i wyglądać – tak jak sobie wymarzysz.

Dla kogo wskazana jest kompleksowa diagnostyka skóry?

Jest niezbędna przy planowaniu terapii odmładzających, redukujących przebarwienia, trądzik młodzieńczy, dojrzały, różowaty czy inne dermatozy.

Stanowi pierwszą wizytę dla nowych klientów, którzy planują profesjonalnie i kompleksowo zadbać o swoją skórę.

Jest także doskonałym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują dobrania kosmetyków do pielęgnacji domowej. Dzięki temu unikniesz kupowania niewłaściwych kosmetyków i zaoszczędzisz czas i pieniądze na poszukiwania informacji na temat składników aktywnych, rodzaju preparatów czy konsystencji, których potrzebuje twoja skóra.

wyniki_diagnostyki_Observ520x

Jak przebiega wizyta diagnostyczna i badanie skóry?

Wizytę rozpoczynamy od pogłębionego wywiadu kosmetologicznego. Zależy mi na tym aby poznać twoje potrzeby w zakresie urody, twoje nawyki, styl życia i podejście do codziennej pielęgnacji.

Następnie badam skórę za pomocną urządzenia Observ 520x. To najnowocześniejsza aparatura do diagnostyki skóry. Zobaczysz jak dokładnie można zajrzeć w głąb skóry. Pełen wykaz badanych obszarów znajdziesz dalej w opisie.

W kolejnym kroku przystępuję do komputerowej analizy parametrów skóry. Dzięki temu będziemy wiedzieć jaki jest poziom nawilżenia skóry, jak skóra wytwarza sebum i jak przebiegają procesy złuszczania naskórka.

Taka ilość informacji pozwoli mi na przygotowanie spersonalizowanego Beauty Planu wraz z zaleceniami konkretnych zabiegów kosmetologicznych, rekomendacją kosmetyków do pielęgnacji domowej oraz zaleceniami w zakresie stylu życia i suplementacji.

Oczywiście omówimy każdy z wyników otrzymanych w trakcie diagnostyki, tak abyś miała pełną jasność co do obecnego stanu swojej skóry i kroków niezbędnych do jej przemiany.

Jak przygotować się do badania skóry?

Kompleksowa diagnostyka skóry wymaga starannego przygotowania.

Dlatego minimum na godzinę (a najlepiej 3 godz.) przed wizytą dokładnie umyj skórę preparatem myjącym, spłucz skórę wodą i nie nakładaj żadnego kosmetyku (nawet toniku).

Takie przygotowanie skóry jest niezbędne do przeprowadzenia diagnostyki!

Bez odpowiedniego przygotowania skóry (np. przyjdziesz na badanie w makijażu czy skóra będzie pokryta kremem) diagnostyka obejmie tylko część z aspektów badania.

Jeśli przyjmujesz jakieś leki, to zapisz ich nazwę oraz dawkę. Jest to szczególnie ważne, jeśli jesteś w trakcie leczenia dermatologicznego.

Jakie parametry badamy w trakcie diagnostyki skóry?

W trakcie wizyty korzystamy z diagnostyki obrazowej aparatem Observ 520x. Badanie umożliwia kompleksowe spojrzenie nie tylko na powierzchnię skóry ale co ważniejsze, spojrzenie w głębsze obszary.

ŚWIATŁO DZIENNE

Skóra oświetlana jest naturalnym, delikatnym  światłem padającym równo z każdej strony. Dobrze obrazuje, to jak odbierają nas inne osoby.

POLARYZACJA KRZYŻOWA

W tym oświetleniu stłumione są refleksy światła na powierzchni skóry, dzięki czemu jej obraz jest bardziej matowy a struktury głębsze wyostrzone. Widać zmiany naczyniowe, zaczerwienienia, przebarwienia oraz stany zapalne.

POLARYZACJA RÓWNOLEGŁA

Wzmocnienie refleksów światła na powierzchni naskórka znacznie poprawia odbicie powierzchniowe skóry. Dzięki temu widzimy bardzo dokładnie strukturę porów a nawet bardzo płytkie zmarszczki. Dobrze uwidocznione są zaskórniki, których często nie widzimy gołym okiem.

TEKSTURA SKÓRY

Widoczny tu obraz uwydatnia strukturę i nierówności powierzchni skóry. Pozwala zrozumieć ogólną kondycję skóry. Struktura powierzchni wskazuje również na konkretne problemy wynikające z głębszych warstw tkanki podskórnej.

PIGMENTACJA

Niejednolity odcień skóry, w tym przebarwienia i odbarwienia kolorytu, w znacznym stopniu wpływają na widoczny wiek skóry. Tryb ten pomaga ocenić miejsca nagromadzonej melaniny, określić rodzaj przebarwień oraz wspomaga kosmetologa w precyzyjnym doborze terapii rozjaśniających

UNACZYNIENIE

Pozwala na pełną diagnostykę stanu unaczynienia skóry. Uwidacznia nie tylko zmiany widoczne gołym okiem ale przed wszystkim pozwala spojrzeć w głąb skóry zdiagnozować przyczyny nadwrażliwości i innych zaburzeń skóry na podłoży naczyniowym, w tym trądziku różowatego.

Dodatkowo za pomocą analizera Nati zbieramy informacje na temat:

  • poziomu nawilżenia
  • produkcji sebum
  • procesu złuszczania naskórka.
komputerowa analiza skóry
Komputerowa analiza skóry – urządzenie Nati

Sprawdź opinie klientek po diagnostyce

Nigdy nie robiłam diagnozy skóry (dodam, że jestem po 40-ce), ponieważ zawsze wydawało mi się to zbędne. Pani Joanna przekonała mnie, że warto to zrobić. I co się okazało? Że popełniam wiele błędów podczas codziennej pielęgnacji. Niby błahostka, a jednak negatywnie wpływa stan mojej skóry. Kiedy zobaczyłam jak wygląda moja twarz “od środka” stwierdziłam, że warto było. Otrzymałam pełen plan jak dbać na co dzień o swoją twarz oraz jakie zabiegi powinnam wykonać, aby osiągnąć zamierzone rezultaty . Jestem bardzo zadowolona i polecam każdej kobiecie taką diagnostykę! ~Agnieszka

Bardzo interesująca wizyta. Polecam każdemu, kto chce zrozumieć dlaczego skóra wygląda tak jak wygląda. Jestem zaskoczona tym co zobaczyłam. Teraz widzę jakie błędy popełniała na co dzień w domu. Dziękuję pani Asi za cierpliwość do moich tysiąca pytań i zrozumiałe objaśnienie czasami trudnych zależności. ~Edyta

Kompleksowa diagnostyka skóry – podsumowanie

Cena wizyty 300 zł

Czas trwania wizyty 90 minut

W ramach wizyty otrzymujesz:

  • holistyczny wywiad kosmetologiczny
  • diagnostykę obrazową urządzeniem Observ 520x wraz z omówieniem
  • analizę komputerową parametrów skóry urządzeniem Nati wraz z omówieniem
  • spersonalizowany Beauty Plan wraz z zaleceniami konkretnych zabiegów kosmetologicznych, rekomendacją kosmetyków do pielęgnacji domowej oraz zaleceniami w zakresie stylu życia i suplementacji
  • elektroniczny raport podsumowujący badanie wraz z dokumentacją zdjęciową
  • rabat 5% na zakup zalecanych kosmetyków do pielęgnacji domowej.
analiza skóry Observ 520x
Zajrzyj w głąb swojej skóry – kompleksowa diagnostyka skóry by Observ 520x
Udostępnij