Site Logotype
Na twarz

Komputerowa Analiza Skóry

Komputerowa analiza skóry

Profesjonalna analiza potrzeb skóry, to punkt wyjścia do określenia jakie potrzeby ma Twoja skóra. Dzięki komputerowej analizie skóry już nigdy nie kupisz kremu, którego nie potrzebuje Twoja skóra ani nie wydasz pieniędzy na zabieg, który nie poprawi zdrowia i wyglądu Twojej skóry.

Jakim sprzętem wykonujemy komputerową analizę skóry?

Analizer Nati 3 generacji firmy Beauty of Science wykorzystuje kamerę o 40 krotnym powiększeniu i fizyczny pomiar nawilżenia.

Komputerowa analiza skóry składa się z następujących kroków:

 1. Analiza skóry – przeprowadzamy badanie przy użyciu analizera Nati, który zbiera dane
 2. Diagnoza – na podstawie zebranych paramentów otrzymujemy indywidulaną diagozę potrzeb skóry
 3. Profesjonalna pielęgnacja – diagnoza pozwala na precyzyjny dobór zabiegów kosmetycznych, które idealnie wpiszą się w potrzeby Twojej skóry
 4. Pielęgnacja domowa – 80% sukcesu, to Twoje działania w zaciszu domowym -dlatego a podstawie diagnozy wskażemy konkretne kremy, które poprawią funkcje Twojej skóry
 5. Kontrola skóry – po zakończonej serii zabiegowej lub po prostu 1 raz na kwartał warto ponowić analizę i zbadać aktualne potrzeby skóry.

Dla klienta salonu istnieje możliwość wydrukowania raportu z analizy jego skóry i wnioskami wraz z zaleceniami dotyczącymi pielęgnacji.

Badane parametry skóry to:

 • nawilżenie
 • struktura skóry
 • natłuszczenie
 • złuszczanie
 • wielkość ujść mieszków włosowych
 • szerokość zmarszczek

Komputerowa analiza skóry pozwala na ocenę obszarów, które w istotny sposób wpływają na wygląd i zdrowie skóry.

KOMPUTEROWA ANALIZA SKÓRY

Na czym polega komputerowa analiza skóry?

Ocena funkcjonowania poziomu NMF (naturalnego płaszcza hydrolopidowego) poprzez określenie nawilżenia i natłuszczenia.
NMF jest naturalnym systemem chroniącym skórę przed odwodnieniem. Utrata niewielkich ilości (ok. 10%)daje odczuwalną suchość skóry i utratę równowagi. Zaburzenia te mogą być przyczyną przyspieszonego starzenia się skóry , ale również przyczyniać do osłabienia bariery ochronnej i nasilonego wnikania czynników drażniących – bakterii, grzybów, czynników chemicznych (mydła, detergenty) oraz nasilania zmian chorobowych takich jak np. atopia.

Ocena ilości złuszczającego naskórka w warstwie rogowej to istotny parametr wskazujący na zaburzenia oraz niedobory w cemencie komórkowym. Niedobór cementu, zaburzenia w jego składzie to pierwszy krok do odwodnienia skóry, zaburzenia równowagi hydrolipidowej, a co za tym idzie przyspieszonego złuszczania się, gromadzenia się zbyt dużej ilości martwych komórek na powierzchni naskórka. Powoduje to zablokowanie oddychania komórkowego i wchłanianie substancji komórkowej.

Ważnym elementem badanym w analizie jest również określenie struktury powierzchni naskórka, jej rzeźby i poziomu gładkości która zmienia się podczas procesów starzenia oraz innych stanów patologicznych(alergia, atopia,AZS). Zmiany spowodowane utratą wody, brak odpowiedniego poziomu sebum prowadzi do tego że skóra staje się szorstka, a jej struktura staje się porowata. Wszystko to łatwo zaobserwować na zdjęciach z analizera.

W przypadku skór dojrzałych istotny jest pomiar zmarszczek i ich szerokości i głębokości. Pozwala to określić stopień zaawansowania starzenia się skóry ale i również pozwala zaobserwować postępy zabiegów odmładzających.

Skóry tłuste i mieszane charakteryzują się nadmiernie rozszerzonymi ujściami porów skórnych i nadprodukcją sebum.
Dzięki analizerowi w łatwy sposób można określić rozmiar porów i stopień natłuszczenia skóry.


Poznaj wszystkie tajemnice i potrzeby własnej skóry!

Umów się na komputerową analizę skóry już DZIŚ.
tel. 661 12 99 92
Cena badania wraz z wywiadem kosmetologicznym oraz pełnym raportem stanu Twojej skóry kosztuje 100zł.

Udostępnij