Site Logotype
Aktualności

#1 Ciekawe Książki o Urodzie

“Młoda bez skalpela” Nigma Talib

Ostatnio w ręce wpadła mi książka ”Młoda bez skalpela”, napisana przez Nigmę Talib. ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Autorka jest absolwentką naturopatii i medycyny na Uniwersytecie w Toronto. Z jej porad korzysta mnóstwo osób z show biznesu.⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
W ciągu ostatnich 10 lat Nigma przebadała i skonsultowała tysiące pacjentów, co utwierdziło ją w przekonaniu, iż cały proces starzenia zaczyna się głęboko w jelitach.⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Według pani doktor zbyt wczesne starzenie się i zły stan skóry to przede wszystkim problemy z układem pokarmowym.⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Pani doktor zauważyła, że pewne zmiany na twarzy charakterystyczne są dla niezdrowej diety, nadużywania alkoholu, glutenu etc.⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Zobacz przykłady tego, co twarz może powiedzieć o stylu życia danej osoby.⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

Twarz amatorek wina

Typowe objawy: Zmarszczki lub zaczerwienienie między oczami, opadające powieki, rozszerzone pory, odwodniona skóra, czerwone policzki i nos, głębokie bruzdy nosowo – wargowe.
Alkohol odwadnia skórę, co uwidacznia zmarszczki i zagłębienia w skórze. Dodające lat bruzdy, biegnące od kącików ust do nosa, za jego sprawą pogłębiają się – twierdzi ekspertka. „Wygładziłyby się, gdybyś tylko odstawiła alkohol, a twoja skóra mogłaby się ponownie nawodnić” – przekonuje.

Twarz cukrowa

Typowe objawy: Zmarszczki pod oczami i na czole, cienka skóra o szarym zabarwieniu, krostki na całej twarzy, zmizerniały wygląd.
Jeśli  dieta obfituje w węglowodany proste – słodycze, biały  chleb, ryż – twoja skóra może mieć problemy z zachowaniem młodego wyglądu. Produkty te odpowiadają za szybki wzrost poziomu glukozy we krwi i równie szybki jej spadek. Powstają przedwczesne zmarszczki, szczególnie pod oczami, gdzie skóra jest delikatna i cienka.
Dla jelit nadmiar cukru  zaburza równowagę bakteryjną, co może skutkować pojawieniem się wyprysków na twarzy, ramionach i klatce piersiowej.

Twarz nabiałowa

Typowe objawy: Ciemne worki i cienie pod oczami, obrzęknięte powieki, małe białe plamki i grudki na brodzie.
Problemy z trawieniem produktów mlecznych tj. ser, jogurt czy śmietana. Laktoza zawarta w mleku – to na nią część z nas ma nietolerancję.
Jeśli zaobserwowałaś u siebie takie zmiany, najlepszym sposobem będzie odstawienie produktów mlecznym na 3 tygodnie i sprawdzenie po tym czasie stanu skóry.

Twarz glutenowa

Typowe objawy: Opuchnięte czerwone policzki, ciemne plamy pigmentowe lub krostki na brodzie.
Gluten u niektórych osób wywołuje alergię i nieprzyjemne objawy w postaci m. in. silnych bólów brzucha, wzdęć, biegunek, stał się ostatnimi czasy przedmiotem licznych ataków, a dieta bezglutenowa zyskała na popularności. Za jego sprawą wytwarzane są przeciwciała uszkadzające kosmki jelitowe.
„Niektóre osoby cierpiące z powodu trądziku różowatego zauważają poprawę po odstawieniu produktów zawierających gluten” – twierdzi Nigma Talib.
Polecam gorąco lekturę w całości i wprowadzenie zaleceń pani doktor do swojego codziennego życia.

Autorka recenzji:
Magdalena Możdżeń
dyplomowana kosmetyczka

Udostępnij