Site Logotype
Aktualności

Retinol – witamina młodości

Retinol i inne pochodne witaminy A są złotym standardem w odmładzaniu.

Nie ukrywam, że retinol jest moim kosmetycznym ulubieńcem i z wielką przyjemnością wracam do tej substancji aktywnej w sezonie jesienno-zimowym.


Jak stosować retinol?

Witamina A jest bardzo szeroko stosowana w kosmetyce pielęgnacyjnej.

W domu możesz stosować serum, krem czy maskę w zawartością retinolu lub innych postaci witaminy A.

Rodzaj kosmetyku i stężenie retinolu najlepiej dobrać po konsultacji kosmetologicznej.

Zabiegi z retinolem

W salonie urody znajdziesz różne zabiegi z witaminą A.

W zależności od tego jaki jest stan wyjściowy twojej skóry i do jakiego stanu dążysz – kosmetolog dobierze rodzaj zabiegów.

Masz wybór pomiędzy zabiegami z widocznym złuszczaniem (Reti Fusion Peel) lub serią pielęgnacyjnych zabiegów, bez widocznego złuszczania (np. zabieg z witaminą C i retinolem).

kwasy_promocja Black Friday 2021

Retinol w peelingu złuszczającym

Kiedy skóra potrzebuje silnej przebudowy, najlepszym rozwiązaniem będzie seria 3 zabiegów złuszczających na bazie retinolu i antyoksydantów.

Retinol w czystej postaci nakładamy na skórę i pozostawiamy na 6 do 8 godzin. Zazwyczaj na 3 dzień po zabiegu skóra zaczyna się złuszczać. Jest to trudny okres, bowiem skóra jest zaczerwieniona i podrażniona. Naskórek zaczyna się złuszczać i taki stan może trwać 3 do 5 dni.

Po całkowitym złuszczeniu będziesz zachwycona efektem. Skóra staje się jędrniejsza, ma ładniejszy koloryt, znikają zanieczyszczenia i inne niedoskonałości.

Po miesiącu można wykonać kolejny zabieg.

Retinol w kosmetykach

Kurację profesjonalną warto wspierać codzienną pielęgnacją domową.

Szczególnie polecam połączenie witaminy C i retinolu. Taka mieszanka pięknie stymuluje skórę do odnowy.

Jeśli z jakiś względów nie możesz skorzystać z zabiegów gabinetowych – zachęcam do zakupu serii kosmetyków, które wysycą skórę retinolem a dzięki temu zyskasz odnowę skóry, która wzbudzi zachwyt (lub zazdrość;-) koleżanek.

Uczulenie na retinol

Czasami może się zdarzyć uczulenie na retinol. Z mojego doświadczenia wynika, iż częściej mamy do czynienia z podrażnieniem skóry, która nie przywykła do aktywnych substancji, niż z typowym uczuleniem.

Każdą moją klientkę uprzedzam o konieczności przygotowania skóry do stosowania retinolu w wysokich stężeniach .Jeśli po zastosowaniu kosmetyku z retinolem skóra zareaguje zbyt gwałtownie, to odstaw kosmetyk na 2-3 dni. Kiedy skóra się ukoi – możesz wrócić do retinolu – stosując go z min 1 dniową przerwą.

Witamina A, to jedna z najlepiej przebadanych substancji aktywnych w kosmetyce. Dlatego nie obawiaj się jej działania i poproś swoją kosmetyczkę o dobór zabiegów i polecenie właściwej pielęgnacji domowej w oparciu o witaminę młodości.

Udostępnij