Site Logotype
Aktualności

Zadbaj o skórę po lecie

Wakacje już za nami.

Naładowani dobrym humorem jeszcze żyjemy tęsknotą za czasem beztroski spędzonym na pięknych plażach…
Z pewnością każdy z nas skorzystał z tegorocznej słonecznej pogody. Niestety tak uwielbiany przez nas „plażing i smażing” negatywnie odbija się na kondycji skóry.
Po upalnym lecie wiele osób zgłaszających się do naszego Instytutu widzi zmiany w funkcjonowaniu swojej skóry. Obserwują ,że skóra, która do tej pory nie sprawiała żadnych problemów jest szorstka, sucha, utraciła swoją elastyczność a na twarzy pojawiły się niechciane pamiątki w postaci: wzmożonego trądziku, zmarszczek czy spędzających sen z powiek – przebarwień.

Dlaczego tak jest?

Spalona i wymoczona w chlorowanej wodzie, wysuszona klimatyzacją skóra traci swój płaszcz hydrolipidowy, co wpływa na zmniejszenie ilości wody w warstwie rogowej a tym samym zakłóca proces keratynizacji i wywołuje zwiększoną pigmentacje (melanogenezę) .

Teraz popatrz w lustro:

W jakiej kondycji jest twoja skóra? Pewnie zadajesz sobie pytanie jak pielęgnować skórę po lecie ?

Jest na to proste rozwiązanie wystarczy, że codziennie poświęcisz  czas na regularną pielęgnację i zastosujesz się do poniższych wskazówek. Dzięki temu nie dopuścisz do utrwalenia szkód powstałych w naskórku.
Główny nacisk połóż na przywrócenie nawilżenia oraz równowagi wodno- tłuszczowej. Pielęgnację rozpocznij od peelingu. Wykonaj go raz w tygodniu. Pozwoli on wygładzić skórę  i przygotuje do nałożenia kremu. Wybierając krem, balsam zwracaj uwagę na składniki, które zatrzymają wodę w tkankach  i zapobiegną jej utracie. Warto zacząć czytać INCI. Na odwrocie każdego opakowania  znajdziecie spis składników. Ważne by na początku znalazła się gliceryna, mocznik, kolagen – ich właściwości higroskopijne przyciągają wodę i zgromadzą na powierzchni naskórka. Inne składniki to struktury lipidowe: ceramidy i skwalenwzmacniaj
ące barierę skórną. Kosmetyki, a szczególnie serumy, są bogate w kw. hialuronowy – to naturalny składnik występujący w skórze. Oprócz głębokiego nawilżenia poprawia on jędrność i sprężystość skóry. Ratunkiem dla podrażnionej skóry jest alantoina i panthenol ich działanie gojące i łagodzące na pewno przyniesie ulgę.

Warto poszukać kosmetyków zawierających witaminy.  Szczególną uwagę zwrócić na witaminę młodości i doskonałego zmiatacza wolnych rodników Wit. E . Z badań wynika, że w ciągu sześciu godz. Wit E aktywuje i skutecznie uzupełnia niedobory powstałe pod wpływem promieniowania. Uwaga! Żeby jej działanie było skuteczne, jej stężenie musi wynosić przynajmniej 5%. Efektywność tej witaminy  wzrasta przy wielokrotnym stosowaniu w połączeniu z Wit C. W Badaniach klinicznych po czterdziestodniowym stosowaniu kremu zawierającego 5% Wit. E zaobserwowano poprawę stanu skóry i wygładzenie zmarszczek. Ponadto chroni ona przed poparzeniami słonecznymi działa przeciwzapalnie, zmniejsza przebarwienia .post1

Nie możemy też zapomnieć, że nasza skóra wymaga także nawilżania od wewnątrz. W naszej pracy, jak mantrę, przypominamy klientom o wypiciu  1,5 l -2l płynów dziennie, oczywiście wyłączając kawę i czarną herbatę. Picie takiej ilości zapobiegnie wiotczeniu skóry, wypłukuje toksyny a skórze daje świetlistość i zdrowy koloryt. Tym którzy nie lubią pić wody przypominamy, że wodę można jeść.Tak, tak jedząc sałatę, pomidory dostarczamy 95% wody. Grejpfrut, pomarańcz, truskawki, arbuzy 90% a jabłka, kiwi to 85% wody.

Wiec do dzieła! Podejmujemy walkę z przesuszeniem, z odwodnioną skórą. Jeśli jednak twoja skóra jest ściągnięta, zaczerwieniona i zaczyna swędzieć, to znaczy, że traci swoją witalności i nie radzisz sobie z codzienną pielęgnacją. Jeśli potrzebujesz porady profesjonalisty – zapraszamy do naszych kosmetologów.

Zarezerwuj swój termin konsultacji – tel. 661 12 99 92

Autor: Aneta Czarnacka, mgr kosmetologii

Kosmetolog z Instytutu Pięknego Ciała

 

Udostępnij