Site Logotype
Aktualności

Czego potrzebuje skóra po zimie

Zima, to trudny czas dla naszej skóry. Zmienne temperatury, ogrzewanie w domu czy klimatyzacja w pracy powodują, że nasza skóra po zimie traci wigor i blask. Na przełomie pór roku nasze klientki często martwią się, że ich skóra nie wygląda tak jak by chciały. Jest szorstka w dotyku, szarawa w kolorycie, często widoczne są zanieczyszczone pory. Pytają co robić aby przywrócić blask skórze po zimie i nie wyglądać na zmęczoną.

KROK 1 – więcej wody i solidny peeling

Bardzo często obserwuję u swoich klientek po zimie odwodnienie skóry. To dowód na to, iż stanowczo za mało piją wody. Wiem, że zimą mamy mniejsze pragnienie ale to nie oznacza, że nasz organizm nie potrzebuje nawodnienia. W zimniej porze roku powinniśmy pić także odpowiednią ilość wody, żeby zapewnić naszej skórze właściwy poziom wilgoci a dzięki temu opóźniać procesy starzenia. Zalecam picie ciepłej wody i naparów – najlepiej z dodatkiem imbiru i cytryny. Szybka poprawa wyglądu skóry po zimie wymaga złuszczania. Kiedy wykonasz odpowiedni peeling, to natychmiast usuniesz martwe komórki, które zalegają na twojej skórze i dają wrażenie szarej, ziemistej skóry. Po solidnym peelingu zobaczysz blask i zdrowy koloryt skóry. Jeśli nie wiesz jaki dobrać peeling do swojej skóry, to zapraszam do tego ARTUKUŁU.

ciepła_woda

KROK 2 – Nakarm skórę

Po peelingu twoja skóra jest gotowa na przyjęcie składników odżywczych. Warto wmasować kilka kropli właściwego serum.
Najbardziej uniwersalne i dobre dla każdej skóry będą dwa składniki aktywne:

  • Kwas hialuronowy, który wiąże wilgoć w skórze
  • Witamina C, która detoksy kuje skórę.

Po serum koniecznie nałóż maskę. Obecnie masz niesamowity wybór masek w różnych postaciach. Mogą być w płacie, w żelu, w kremie. Pamiętaj tylko, że jeśli twoja skóra jest mocna przesuszona i do tego podrażniona najlepsza będzie maska tłusta – kremowa, która zatrzyma wilgoć w skórze i zabezpieczy jej powierzchnię. Więcej o funkcjonowanie skóry wrażliwej, naczyniowej przeczytasz TUTAJ. Zadbaj także o urozmaicone odżywianie. Warzywa i owoce są źródłem witamin dla skóry, a orzechy czy pestki uzupełniają braki niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, które zabezpieczają skórę.

WARZYWA

KROK 3 – Poszukaj Profesjonalnego Wsparcia

Jeśli powyższe 2 kroki, to dla ciebie za mało i twoja skóra nadal nie wygląda tak jak oczekujesz – poszukaj
profesjonalnego wsparcia. Kosmetolog doskonale zna i rozumie funkcjonowanie skóry, więc bez problemu dobierze właściwy zabieg czy zaleci produkty do domu. Więcej na temat wiosennej odnowy skóry przeczytasz  TUTAJ.

SKÓRA_PO_ZIMIE_ZABIEGI_KOSMETYCZNE

KROK 4 -Bądź Konsekwentna

Jeśli jesteś młodą osobą, to twoja skóra wybacza wiele błędów. Ale jeśli jesteś po 40-tce, to niestety,  każdy błąd czy zaniedbanie, jest natychmiast widoczne na skórze.  A ich naprawa wymaga dużo więcej czasu i pieniędzy, więc gorąco polecam codzienną, systematyczną i konsekwentną troskę o skórę.


komputerowa_analiza_skóry

Autorka wpisu:

Joanna Biernacka
kosmetolog bioestetyczny
promotorka zdrowego stylu życia

Udostępnij