Site Logotype
Aktualności

Zabiegi na blizny

Blizny powstają na skórze twarzy i ciała w wyniku głębokiego uszkodzenia skóry. W początkowej fazie są mocno widoczne, z biegiem czasu bledną, przyjmując barwę sinofioletową aż do praktycznie całkowitego zaniku koloru.

Im “młodsza” blizna tym mniej wymaga stymulacji. Warto jak najszybciej zgłosić się do kosmetologa, który pomoże kontrolować proces regeneracji skóry aby uniknąć szpecących zmian czy blizn zanikowych.

Jednakże nawet jeśli masz wieloletnie blizny na skórze np.: po trądziku i zależy Ci na ich redukcji, to poznaj nowoczesne i skuteczne zabiegi na blizny.

RF mikroigłowy na blizny

Radiofrekwencja mikroigłowa Cellina, to skuteczny zabieg, którego celem jest kontrolowane uszkodzenie skóry i uruchomienie procesów jej przebudowy.

RF mikroigłowy szczególnie polecamy na blizny potrądzikowe, zanikowe (atroficzne) każdego typu.

Zabiegi wykonujemy w serii.

Zalecamy serię minimum 3 zabiegów, w odstępach 6 tygodni. Kolejne zabiegi (jeśli będzie taka potrzeba) można wykonać nie wcześniej niż po 3 miesiącach.

W trakcie zabiegów na blizny korzystamy także z mocy Żelu aktywnego complex marki estGen – inżynieria tkankowa.

Preparaty estGen stosowane są do kompleksowej odbudowy i regeneracji skóry. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu kompleksu aminokwasów, białkom immunomodulacyjnym, transerynom, substancjom bakteriostatycznym, enzymom oraz licznym substancjom aktywnym.

Warto wspomnieć, iż rf mikroigłowy, niejako przy okazji, daje efekt zagęszczenia i odmłodzenia skóry.

Frakcjonowanie mikroigłowe typu dermapen

Na niewielkie, płytkie czy świeżo nabyte blizny często zalecamy Frakcjonowanie mikroigłowe dr PEN wraz ze wspominanym wcześniej żelem aktywnym estGen – inżynieria tkankowa.

Seria 4 do 6 zabiegów, wykonywanym 1 raz w miesiącu, zastymuluje procesy przemiany w skórze, którym rezultatem będzie przebudowa skóry i spłycenie blizny.

W trakcie zabiegów możemy zastosować także odpowiedni peeling chemiczny (kwasy dobrane do indywidualnych potrzeb danej skóry). Takie połączenie daje wyśmienite rezultaty. Szczególnie jeśli na skórze występują dodatkowo inne niedoskonałości (np.: przebarwienia – sprawdź Phyto Fenol Peel)

Zabieg ten doskonale sprawdzi się także na blizny pozapalne (sine lub sino-czerwone plamki pozostałe po wykwitach zapalnych).

Karboksyterapia na blizny

Karboksyterapia – jako zabieg wspierający inne terapie – szczególnie polecana na blizny na ciele lub na twarzy w przypadku słabego unaczynienia skóry.

Karboksyterapię warto wykonać szczególnie w przypadku wieloletnich blizn. Tkanki zbliznowaciałe są zazwyczaj bardzo słabo ukrwione co powoduje problem w prawidłowym odżywieniem i nawodnieniem. Ponieważ karboksyterapia na blizny stymuluje przyrost nowych naczyń włosowatych – tym samym wzrasta zaopatrzenie takiej tkanki w substancje odżywcze niezbędne do prawidłowej regeneracji.

Ilość oraz częstotliwość zabiegów karboksyterapii dobieramy indywidualnie.

Kosmetyki na blizny

W trakcie zabiegów na blizny bardzo ważna jest pielęgnacji blizny w domu. Dlatego też zalecamy zakup sprawdzonego preparatu marki estGen – inżyniernia tkankowa.

Aktywny opatrunek kosmetyczny wykazuje silne właściwości okluzyjne, co zapewnia prawidłowe uwodnienie tkanki. Zmniejsza przekrwienie bierne prowadzące do odkładania kolagenu i nieprawidłowego gojenia się ran.

Powoduje pozytywne przemiany w obrębie blizny. Wspomagając jej miękkość i elastyczność.

Aktywny opatrunek kosmetyczny należy stosować zgodnie z instrukcją udzieloną przez kosmetologa prowadzącego zabiegi na blizny.


Pamiętaj, że każdy rodzaj blizn wymaga indywidualnej terapii. Zazwyczaj każdy z naszych klientów otrzymuje inny, indywidualny plan terapii.

Jeśli pragniesz zredukować swoje blizny – zapraszamy.

Umów się na konsultację i sprawdź co możemy dla Ciebie zrobić.

Udostępnij