Site Logotype
Na twarz

Zabiegi na blizny

Blizny powstają na skórze twarzy i ciała w wyniku głębokiego uszkodzenia skóry. W początkowej fazie są mocno widoczne, z biegiem czasu bledną przyjmując barwę sinofioletową aż do praktycznie całkowitego zaniku koloru.

Im “młodsza” blizna tym mniej wymaga stymulacji. Warto jak najszybciej zgłosić się do kosmetologa, który pomoże kontrolować proces regeneracji skóry aby uniknąć szpecących zmian czy blizn zanikowych.

Jednakże nawet jeśli masz wieloletnie blizny na skórze np.: po trądziku i zależy Ci na ich redukcji, to poznaj nowoczesne i skuteczne zabiegi na blizny.

  • Radiofrekwencja mikroigłowa Cellina – skuteczny zabieg, szczególnie polecany na blizny potrądzikowe, zanikowe (atroficzne) – przy okazji daje efekt zagęszczenia i odmłodzenia skóry. Minimum 3 zabiegi co 6 tygodni. Co pół roku 1 zabieg przypominający (jeśli jest taka potrzeba)
  • Frakcjonowanie mikroigłowe dr PEN wraz z żelem aktywnym estGen – zabieg polecany na młode blizny – seria 4-6 zabiegów, 1 raz w miesiącu – zabieg polecany także na blizny pozapalne (sine plamki po zmianach trądzikowych)
  • Karboksyterapia – jako zabieg wspierający inne terapie – szczególnie polecana na blizny na ciele lub na twarzy w przypadku słabego unaczynienia skóry
Udostępnij